0805J0250102KXR
Mfr.Part #
0805J0250102KXR
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0805J0250102KXR
Knowles Syfer 0805J0250102KXR
1000pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250102KXR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0250102KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm