0805J0164P70CFR
Mfr.Part #
0805J0164P70CFR
Description
CAP CER 4.7PF 16V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
16V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Capacitance :
4.7pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0164P70CFR
Knowles Syfer 0805J0164P70CFR
4.7pF 16V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0164P70CFR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805J0164P70CFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm