0805J0163P30CCR
Mfr.Part #
0805J0163P30CCR
Description
CAP CER 3.3PF 16V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
3.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
0805J0163P30CCR
Knowles Syfer 0805J0163P30CCR
3.3pF 16V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0163P30CCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J0163P30CCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm