0805J0162P20CFT
Mfr.Part #
0805J0162P20CFT
Description
CAP CER 2.2PF 16V C0G/NP0 0805
Capacitance :
2.2pF
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0162P20CFT
Knowles Syfer 0805J0162P20CFT
2.2pF 16V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0162P20CFT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0162P20CFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm