0805J0160822MDR
Mfr.Part #
0805J0160822MDR
Description
CAP CER 8200PF 16V X7R 0805
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0160822MDR
Knowles Syfer 0805J0160822MDR
8200pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160822MDR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0160822MDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm