0805J0160682KDT
Mfr.Part #
0805J0160682KDT
Description
CAP CER 6800PF 16V X7R 0805
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
0805J0160682KDT
Knowles Syfer 0805J0160682KDT
6800pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160682KDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0805J0160682KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm