0805J0160681KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0160681KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 16V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
680pF
Datasheets
0805J0160681KCT
Knowles Syfer 0805J0160681KCT
680pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160681KCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0805J0160681KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm