0805J0160681FFR
Mfr.Part #
0805J0160681FFR
Description
CAP CER 680PF 16V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Datasheets
0805J0160681FFR
Knowles Syfer 0805J0160681FFR
680pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160681FFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J0160681FFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm