0805J0160392JFR
Mfr.Part #
0805J0160392JFR
Description
CAP CER 3900PF 16V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3900pF
Datasheets
0805J0160392JFR
Knowles Syfer 0805J0160392JFR
3900pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160392JFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J0160392JFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm