0805J0160392JDR
Mfr.Part #
0805J0160392JDR
Description
CAP CER 3900PF 16V X7R 0805
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Datasheets
0805J0160392JDR
Knowles Syfer 0805J0160392JDR
3900pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160392JDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J0160392JDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm