0805J0160391KDR
Mfr.Part #
0805J0160391KDR
Description
CAP CER 390PF 16V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
390pF
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0160391KDR
Knowles Syfer 0805J0160391KDR
390pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160391KDR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0805J0160391KDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm