0805J0160271GFT
Mfr.Part #
0805J0160271GFT
Description
CAP CER 270PF 16V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
0805J0160271GFT
Knowles Syfer 0805J0160271GFT
270pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160271GFT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0160271GFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm