0805J0160181GCR
Mfr.Part #
0805J0160181GCR
Description
CAP CER 180PF 16V C0G/NP0 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
0805J0160181GCR
Knowles Syfer 0805J0160181GCR
180pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160181GCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0160181GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm