0805J0160154MDT
Mfr.Part #
0805J0160154MDT
Description
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
0805J0160154MDT
Knowles Syfer 0805J0160154MDT
0.15μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160154MDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0805J0160154MDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm