0805J0160151KDR
Mfr.Part #
0805J0160151KDR
Description
CAP CER 150PF 16V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Temperature
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
0805J0160151KDR
Knowles Syfer 0805J0160151KDR
150pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160151KDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J0160151KDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm