0805J0160151JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0160151JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 16V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Datasheets
0805J0160151JXT
Knowles Syfer 0805J0160151JXT
150pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)