0805J0160104JDT
Mfr.Part #
0805J0160104JDT
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.1μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
0805J0160104JDT
Knowles Syfer 0805J0160104JDT
0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0160104JDT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J0160104JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm