0805J0105P60DCR
Mfr.Part #
0805J0105P60DCR
Description
CAP CER 5.6PF 10V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
5.6pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0105P60DCR
Knowles Syfer 0805J0105P60DCR
5.6pF 10V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0105P60DCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J0105P60DCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm