0805J0104P70DCR
Mfr.Part #
0805J0104P70DCR
Description
CAP CER 4.7PF 10V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
4.7pF
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0805J0104P70DCR
Knowles Syfer 0805J0104P70DCR
4.7pF 10V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0104P70DCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0104P70DCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm