0805J0101P20BCR
Mfr.Part #
0805J0101P20BCR
Description
CAP CER 1.2PF 10V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
1.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805J0101P20BCR
Knowles Syfer 0805J0101P20BCR
1.2pF 10V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0101P20BCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0101P20BCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm