0805J0100821JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0100821JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 10V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Capacitance :
820pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0100821JXT
Knowles Syfer 0805J0100821JXT
820pF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0100821JXT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
0805J0100821JXT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm