0805J0100472KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0100472KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 10V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
4700pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
0805J0100472KXR
Knowles Syfer 0805J0100472KXR
4700pF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0100472KXR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0805J0100472KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm