0805J0100274KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0100274KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.27UF 10V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
0.27μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Datasheets
0805J0100274KXR
Knowles Syfer 0805J0100274KXR
0.27μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0100274KXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0805J0100274KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm