0805CT-270EKTS
Mfr.Part #
0805CT-270EKTS
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27NH 600MA 230MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Inductance :
27nH
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant :
2.45GHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
600mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
0805CT
Size / Dimension :
0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
DC Resistance (DCR) :
230mOhm
Tolerance :
±10%
Type :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.041 1.03mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
0805CT-270EKTS
Delta Electronics 0805CT-270EKTS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD