0805CT-150EGTS
Mfr.Part #
0805CT-150EGTS
Description
FIXED IND 15NH 800MA 100MOHM SMD
Size / Dimension :
0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
Inductance :
15nH
HTS Code :
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Series :
0805CT
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Current Rating (Amps) :
800mA
Frequency - Self Resonant :
2.95GHz
Height Seated (Max) :
0.041 1.03mm
Datasheets
0805CT-150EGTS
Delta Electronics 0805CT-150EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD