0805CT-120EKTS
Mfr.Part #
0805CT-120EKTS
Description
FIXED IND 12NH 800MA 100MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Q @ Freq :
55 @ 750MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.041 1.03mm
Current Rating (Amps) :
800mA
Series :
0805CT
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Size / Dimension :
0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
Frequency - Self Resonant :
3.8GHz
Inductance :
12nH
Datasheets
0805CT-120EKTS
Delta Electronics 0805CT-120EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD