0805CT-101EKTS
Mfr.Part #
0805CT-101EKTS
Description
FIXED IND 100NH 400MA 640MOHM SM
Size / Dimension :
0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
150MHz
Inductance :
100nH
Current Rating (Amps) :
400mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Series :
0805CT
Height Seated (Max) :
0.041 1.03mm
DC Resistance (DCR) :
640mOhm
Datasheets
0805CT-101EKTS
Delta Electronics 0805CT-101EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD