0805CS-330EGTS
Mfr.Part #
0805CS-330EGTS
Description
FIXED IND 33NH 500MA 270MOHM SMD
Fixed Inductors
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±2%
Case/Size Code :
Current Rating (Amps) :
500mA
Surface Mount :
yes
Inductance :
33nH
Number of Functions :
1
Special Feature :
Q MEASURED AT 500MHZ
Series :
0805CS
1 (Unlimited)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant :
2.05GHz
Rated Current-Max :
0.5A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
RF INDUCTOR
HTS Code :
Construction :
Chip
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
270mOhm
Size / Dimension :
0.090Lx0.071W 2.29mmx1.80mm
Number of Terminations :
2
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Datasheets
0805CS-330EGTS
Delta Electronics 0805CS-330EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD