0805CS-180EKTS
Mfr.Part #
0805CS-180EKTS
Description
FIXED IND 18NH 600MA 200MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Frequency - Self Resonant :
3.3GHz
Material - Core :
Ceramic
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Case/Size Code :
Special Feature :
Q MEASURED AT 500MHZ
Current Rating (Amps) :
600mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.090Lx0.071W 2.29mmx1.80mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.6A
Surface Mount
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
250MHz
Inductance :
18nH
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Construction :
Chip
Series :
0805CS
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Datasheets
0805CS-180EKTS
Delta Electronics 0805CS-180EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD