0805CQ-6N2EJTS
Mfr.Part #
0805CQ-6N2EJTS
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.2NH 1.6A 35 MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q @ Freq :
88 @ 1GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
88
Size / Dimension :
0.090Lx0.065W 2.29mmx1.65mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.060 1.52mm
DC Resistance (DCR) :
35mOhm
Shielding :
Unshielded
Number of Functions :
1
Tolerance :
±5%
Special Feature :
Q MEASURED AT 1000MHZ
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Rated Current-Max :
1.6A
Number of Terminations :
2
Frequency - Self Resonant :
4.75GHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
0805CQ
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Surface Mount :
yes
Inductance :
6.2nH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Material - Core :
Ceramic
Test Frequency :
250MHz
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
1.6A
Datasheets
0805CQ-6N2EJTS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD