0805B681J631CT
Mfr.Part #
0805B681J631CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 680PF 630V X7R 0805
Temperature Coefficient :
15%
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
1.25 mm
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
RoHS :
Details
Packaging :
MouseReel
Applications :
SMPS Filtering
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
General Type MLCCs
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Height :
0.8 mm
Length :
2 mm
Negative Tolerance :
5
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
5 %
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
680pF
Datasheets
0805B681J631CT
Walsin Technology 0805B681J631CT
- CERAMIC CAPACITOR 0805 2012metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm 15% 5% 680pF