08055A681JAT4A
Mfr.Part #
08055A681JAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
REACH SVHC :
Unknown
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
1.25mm
Height :
0.94mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
5%
Capacitance :
680pF
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
2
Radiation Hardening :
No
Length :
2.01mm
Datasheets
08055A681JAT4A
680pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations