08053G104ZAT4A
Mfr.Part #
08053G104ZAT4A
Description
CAP CER SMD
yes
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-30°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Height :
0.71mm
Capacitance :
100nF
Voltage - Rated DC :
25V
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
Y5V
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Length :
2.01mm
Max Operating Temperature :
85°C
Depth :
1.25mm
Temperature Coefficient :
-82/+22% ppm/°C
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Custom Capabilities :
Contact Factory For Additional Values
Tolerance :
80%
Datasheets
08053G104ZAT4A
KYOCERA AVX 08053G104ZAT4A
100nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0805