08053G103ZAT2A
Mfr.Part #
08053G103ZAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 10000PF 25V Y5V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Temperature Coefficient :
Y5V F
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Custom Capabilities :
Contact Factory For Additional Values
Capacitance :
10000pF
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.028 0.71mm
Dissipation Factor :
7 %
Tolerance :
-20% +80%
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Thickness :
711.2μm
Depth :
1.25mm
Length :
2.01mm