08052U220JAT4A
Mfr.Part #
08052U220JAT4A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER MICROWAVE
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
24 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
5%
Length :
2.01mm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
5.499807mg
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Dielectric :
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Capacitance :
22pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Composition :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
200V
Pbfree Code :
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
08052U220JAT4A
22pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations