08051C472K4Z2A
Mfr.Part #
08051C472K4Z2A
Description
CAP CER SMD
2
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
X7R
Width :
1.25mm
Depth :
1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height :
940μm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
10%
Capacitance :
4.7nF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Reference Standard :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
2.01mm
Published :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
08051C472K4Z2A
KYOCERA AVX 08051C472K4Z2A
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations