0805-15NJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805-15NJ
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15NH 600MA 170MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Rated Current-Max :
0.6A
Series :
805
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance :
15nH
Frequency - Self Resonant :
3.4GHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Package / Case :
Nonstandard
HTS Code :
Current Rating :
600mA
Type :
Wirewound
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
Number of Functions :
1
Shielding :
No
Test Frequency :
250MHz
Mount :
Surface Mount
Case/Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Contains Lead
Material - Core :
Ceramic
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.060 1.52mm
Datasheets
0805-15NJ
0805-15NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD