08-001.15-152FB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
08-001.15-152FB
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
Description
CABLE JUMPER 8POS 2.54MM 1.15"
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Cable Type :
Ribbon
Number of Pins :
8
Color :
Black
Wire/Cable Type :
Ribbon
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Number of Contacts :
8
Length :
1.150 29.21mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Series :
152FB
Number of Conductors :
Length - Exposed Ends :
0.125 3.18mm
Factory Lead Time :
5 Weeks
Wire/Cable Gauge :
26 AWG
Datasheets
08-001.15-152FB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CABLE 5POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH