0603ZD226MAT2A
Mfr.Part #
0603ZD226MAT2A
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Capacitance :
22µF
Polarity :
NON-POLARIZED
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ROHS3 Compliant
Dielectric :
X5R
Tolerance :
20%
Height :
1.02mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Width :
0.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Multilayer :
Temperature Characteristics Code :
X5R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
85°C
Voltage - Rated DC :
10V
Datasheets
0603ZD226MAT2A
KYOCERA AVX 0603ZD226MAT2A
22μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603