0603ZC392KAT4A
Mfr.Part #
0603ZC392KAT4A
Description
CAP CER 3900PF 10V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Width :
0.81mm
Number of Terminations :
2
Height :
0.86mm
810μm
HTS Code :
889μm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Length :
1.6mm
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
0603ZC392KAT4A
KYOCERA AVX 0603ZC392KAT4A
3900pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)