0603YA471JAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603YA471JAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
1.6mm
Dielectric :
C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
470pF
Width :
0.81mm
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
5%
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
16V
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C