0603Y5008P20DCT
Mfr.Part #
0603Y5008P20DCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
8.2pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603Y5008P20DCT
Knowles Syfer 0603Y5008P20DCT
FlexiCap™ 8.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)