0603Y5002P20CCT
Mfr.Part #
0603Y5002P20CCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 2.2PF 500V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
2.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0603Y5002P20CCT
Knowles Syfer 0603Y5002P20CCT
FlexiCap™ 2.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)