0603Y5001P50BCT
Mfr.Part #
0603Y5001P50BCT
Description
CAP CER 1.5PF 500V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y5001P50BCT
Knowles Syfer 0603Y5001P50BCT
FlexiCap™ 1.5pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)