0603Y5000121KXT
Mfr.Part #
0603Y5000121KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 120PF 500V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
120pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0603Y5000121KXT
Knowles Syfer 0603Y5000121KXT
FlexiCap™ 120pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)