0603Y5000121JXT
Mfr.Part #
0603Y5000121JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 120PF 500V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
0603 (1608 Metric)
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
0603Y5000121JXT
Knowles Syfer 0603Y5000121JXT
FlexiCap™ 120pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)