0603Y5000101KXR
Mfr.Part #
0603Y5000101KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 100PF 500V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
100pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Datasheets
0603Y5000101KXR
Knowles Syfer 0603Y5000101KXR
FlexiCap™ 100pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y5000101KXR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y5000101KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm