0603Y3001P10HQT
Mfr.Part #
0603Y3001P10HQT
Description
CAP CER 1.1PF 300V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±0.05pF
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Capacitance :
1.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
0603Y3001P10HQT
Knowles Syfer 0603Y3001P10HQT
FlexiCap™ 1.1pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y3001P10HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603Y3001P10HQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm