0603Y2500392KDR
Mfr.Part #
0603Y2500392KDR
Description
CAP CER 3900PF 250V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
3900pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y2500392KDR
Knowles Syfer 0603Y2500392KDR
FlexiCap™ 3900pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500392KDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0603Y2500392KDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm