0603Y2500390KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y2500390KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0603Y2500390KCR
Knowles Syfer 0603Y2500390KCR
FlexiCap™ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y2500390KCR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y2500390KCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm